Wałki

Wałki do ciasta – zabawa i jakość w kuchni Wałki do ciasta to urządzenia, bez których żadna kuchnia nie może zostać uznana za kompletną. Używamy ich do rozpłaszczenia i uformowania ciast, czyli przysmaków, które mogą ukoronować przepyszny rodzinny obiad lub posłużyć jako znakomity deser przy kawie. Czasy nudnych i ponurych drewnianych wałków już dawno minęły. Jedyne co po nich zostały to materiał, jednak nowoczesne wzory całkowicie odmieniają spojrzenie na wałki kuchenne.

Banner
Banner
 • Cena
  • -
 • Sortowanie
  • Data (od najnowszych)
  • Data (od najstarszych)
  • Cena (od najtańszych)
  • Cena (od najdroższych)
  • Nazwa (A-Z)
  • Nazwa (Z-A)
 • Filtry
 • Sortowanie
 • Wybrane filtry:

Banner
Banner

Wałki do ciasta – zabawa i jakość w kuchni

Wałki do ciasta to urządzenia, bez których żadna kuchnia nie może zostać uznana za kompletną. Używamy ich do rozpłaszczenia i uformowania ciast, czyli przysmaków, które mogą ukoronować przepyszny rodzinny obiad lub posłużyć jako znakomity deser przy kawie.

Czasy nudnych i ponurych drewnianych wałków już dawno minęły. Jedyne co po nich zostały to materiał, jednak nowoczesne wzory całkowicie odmieniają spojrzenie na wałki kuchenne.

Wzorzysty wałek – przyjemniejsze wypieki
Gotowanie i wypiekanie było naprawdę przyjemne, nie wystarczy nam jedynie poczucie spełnienia oraz dbania o swoją rodzinę i bliskich. Szczególnie ciężko zabrać się do przygotowywania ciast ze skomplikowanych przepisów, jednak dzięki zjawiskowym wałkom drewnianym nigdy nie stracimy nastroju w
kuchni.

Wałek okraszony ulubionym wzorem znajdzie zastosowanie u każdego zapalonego kucharza. Produkty najwyższej jakości z drewna bukowego sprawdzą się również jako doskonały prezent na każdą okazję. Dzień matki lub ojca? Urodziny lub imieniny? Z nadzwyczajnego wałka zadowolony będzie każdy.

Znaczenie wałków w kuchni
Odpowiednie przygotowanie ciasta jest bardzo wymagające. Najpierw musimy znaleźć przepis, który wpasuje się w gusta każdej osoby przypuszczalnie przez nas częstowanej oraz zadbać o zakup produktów. Następnie musimy zająć się zmieszaniem wszystkich składników w dokładnych proporcjach, ponieważ nawet małe niedopatrzenie może sprawić, że ciasto nie wyrośnie.
Prawdziwe trudności przychodzą jednak dopiero wtedy, kiedy przyjdzie nam zająć się obróbką ciasta i ułożeniem go w sposób gotowy do pieczenia. To właśnie na tym etapie najbardziej przydatnym narzędziem jest wałek. Rozwałkowywanie ciasta jest o wiele przyjemniejsze, gdy w ręku trzymamy przedmiot ozdobiony poprzez zabawne wzorki, dokładnie tak jak nasze wałki.

Wzory na każdą okazję
Bardzo szeroki wybór wzorów umieszczonych na wałkach sprawia, że każdy może znaleźć wersję, która najbardziej poprawia humor. Czas spędzany w kuchni powinien być zabawą, dlatego nie da się pominąć wałków z sercami bądź reniferami. Dla mam dobrą opcją są wzory nawiązujące do dzieci – np. wałek kołysanka lub wałek z wyrysowanymi przedmiotami dla dziecka. Wspominaliśmy także, że wałki doskonale sprawdzają się jako prezent – wałek urodziny, wałek słodkie święta, wałek z reniferami, choinkami lub z prezentami doskonale nawiązują do tych okazji. Miłośnicy zwierząt mogą z kolei zdecydować się na wzory ze zwierzęcymi motywami – np. wałek kocie psoty, wałek pieski, wałek jednorożec lub wałek zwierzęta.